Hubert Gołąbek prezesem Sekcji Endodoncji PTS

Polskie Towarzystwo Stomatologiczne utworzyło nową Sekcję Endodontyczną, na jej czele stanął dr n. med. Hubert Gołąbek. Co dalej?

Sekcja Endodontyczna PTS: kierunki rozwoju

W rozmowie z infoDENT24.pl dr n. med. Hubert Gołąbek zapewniał, że uruchomienie Sekcji Endodontycznej PTS wynikało z zapotrzebowania na wymianę doświadczeń w tej właśnie specjalności.

– Jesteśmy gotowi na podejmowanie projektów naukowych, które mogłyby być w określonej formule realizowane pod egidą PTS. Jest liczna grupa młodych, ambitnych ludzi, którzy z ochotą podjęłaby się zadań związanych z realizacją programu naukowego w obszarze endodoncji. W oparciu o potencjał Sekcji łatwiej byłoby promować publikacje naukowe jej członków. Chcemy także przekazywać wiedzę bardziej doświadczonych koleżanek i kolegów, tym, którym zależy na rozwoju zawodowym. Służyć temu będą specjalistyczne szkolenia – mówił Hubert Gołąbek.

– Nie ukrywam, że część naszej aktywności w Sekcji Endodontycznej chcielibyśmy skierować do pacjentów, przekazując im szereg wskazówek na co zwracać uwagę, aby korzyść z leczenia w gabinecie stomatologicznym była jak największa – zapewnił rozmówca infoDENT24.pl.

Źródło:infoDENT24.pl